1992 yılından bu yana sinema, dizi ve reklam sektöründe faaliyet gösteren Duygu Başara Ajans, cast ajansı olarak başladığı yolculuğuna 1997 yılında seslendirme ajansı kimliğini de ekleyerek yoluna devam etmiştir. Kısa zamanda sektörün en bilinir ve saygın ajanslarından biri haline gelen Duygu Başara Ajans 2010 yılında sunduğu hizmetlere oyuncu menajerliğini de dahil ederek hizmet yelpazesini genişletmiştir. Şu anda Türkiye’nin en önde gelen sinema ve dizi oyuncuları ile seslendirme sanatçılarına profesyonel kariyerlerinde eşlik etmektedir.

Bünyesinde bulunan birçok yerli ve yabancı seslendirme sanatçısı ile Türkiye’nin en kapsamlı ses bankası durumunda bulunan Duygu Başara Ajans 2016 yılında Londra şubesini açmıştır. Türkiye’de edindiği tecrübesini ve profesyonel hizmet anlayışını sınır ötesine taşıyarak bir ilke daha imza atmıştır.

Reklamlardan dizilere, sinema filmlerinden animasyonlara, dijital filmlerden belgesellere kadar birçok yapıma, yerli/yabancı sesler ve oyuncularla hizmet vermeye devam etmektedir.